نحوه یادگیری گرامر

سوال مهم همین جاست، زیرا برخی از ویژگی های زبان انگلیسی اغلب باعث اضطراب و نگرانی شدید افرادی می شود که شروع به یادگیری انگلیسی کرده اند.این حقیقت که متکلمان بومی انگلیسی خودشان اغلب دانش گرامری اندک دارند نیز به مشکلات کمکی نمی کند، آن ها کاملا عادت کرده اند که کلمات پشت سرهم با یک ترتیب غیر معمول یا Spell های املایی غیر عادی تصدیق کنند.با این حال میلیون ها دانش آموز همانند خود شما که به عنوان زبان دوم و یا حتی زبان سوم به انگلیسی مراجعه می کنند، تصمیم گرفته اند که گرامر انگلیسی را با موفقیت یادبگیرند.در اینجا به بعضی راه کارها که می تواند راه درست را به شما نشان دهد، می پردازیم.

: از یادگیری لذت ببرید * این که ساعت ها بر روی یک کتاب درسی کار کنید، بدترین ره برای یادگیری است.حتی با انگیزه ترین افراد برای حفظ اشتیاقشان تلاش می کنند.یکی از موارد کلیدی که درباره نحوه یادگیری گرامر انگلیسی باید به خاطر داشته باشید، این است که اطمینان حاصل کنید که راهی را در پیش گرفته اید، که شما را سرگرم می کند و برایتان جالب است!

شما در آموزشگاه ایزبان با شیوه های گوناگونی روبرو خواهید شد که این شیوه ها فرایند و روند آموزش را کاملا جذاب و لذت بخش میکند. به عنوان نمونه در ایزبان لغات را در متون بسیار جالب فرامیگرید و قانونهای گرامری انگلیسی را علاوه بر اینکه به صورت واضح درس میدهیم، آنها را به مرور زمان با تمرین در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت میکنیم تا هرگز از یادتان نرود. استفاده از موسیقی و فیلم بخش عمده ای از فعالیتهای کلاسی شما را به خود اختصاص میدهد. هر هفته شما با یک موسیقی انگلیسی (با لهجه امریکایی) آشنا میشوید و در کلاسهای مجازی ما واژه های جدید آن شعر را فرا می گیرید و حتی نکات دستوری و معنای جمله به جمله آن را می آموزید، تا از این پس هرگاه به آن موسیقی گوش میدهید با دانستن معنی کامل آن لذت بیشتری از آن ببرید.

* مطالعات گرامری خود را با خواندن و گوش کردن آغاز کنید:

از میان چهار مهارت اصلی Speaking ، Listening ، Reading و Writingراحت ترین آن ها برای یادگیری گرامر Reading و Listening است که در هنگام انجام این دو عمل شما بیش از آنکه سعی کنید به دیگران اطلاعات دهید، این اطلاعات را دریافت می کنید. البته به این دلیل که، در همه زبان ها گرامر محاوره ای به محکمی و قانونمندی گرامر نگارشی نیست و یادگیری آن آسان تر است.هر وقت از یادگیری گرامر محاوره ای اطمینان حاصل کردید به گرامر نگارشی مراجعه کنید.

* بخوانید ، بخوانید ، بخوانید و سپس کمی بیشتر بخوانید:

هر چیزی را که می توانید بخوانید، یک روزنامه ، یک کتاب کمدی ، یک مجله و یا دستورالعمل های روی یک بسته بندی. این که چه چیزی را می خوانید اهمیتی ندارد، مطالعه زیاد و توجه به راه های ساخت جملات ، زمان افعال به کاررفته و ترتیب چیدمان کلمات ، راهی بسیار عالی برای فهمیدن طریقه چیده شدن اجزای زبان در کنار هم است.
* برای خودتان هدف گزاری کنید:

یک راه کار خوب این است که ، برای خودتان اهدافی تعیین کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. برای خود اهدافی واقع گرایانه تعیین کنید که می توانید برای رسیدن به آن ها تلاش کنید.مثلا بعضی اهداف کوتاه مدت برای یک هفته و بعضی اهداف بلند مدت که بتوانید واقعا برای ان ها تلاش کنید. تنظیم کردن اهداف به صورت منظم و تشخیص دادن پیشرفت یک راه مطمئن برای بالا نگه داشتن تحرک است.بعضی وقت ها سطح انرژی افراد و نیروی آن ها کمی افت می کند، اما اگر اهداف شما واضح باشد و روش مطالعاتی لذت بخش را انتخاب کنید، در این راه پیروز خواهید شد.

منبع
سامانه ملی مقالات و تحقیقات دانشگاهی